اصول شبکه سازی از دید دکتر میثم شکری ساز

اصول شبکه سازی از دید دکتر میثم شکری ساز
 • به گفته دکتر میثم شکری ساز اصول شبکه سازی ابزاری مناسب برای یافتن شغل می باشد. افرادی که از این ابزار استفاده می کنند می توانند برای دریافت یک شغل مناسب داوطلب شوند. در واقع شانس این افراد برای اخذ یک شغل تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی اصول شبکه سازی بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

  آشنایی با اصول شبکه سازی

  لازم به ذکر است بدانید با گذشت زمان اصول شبکه سازی از شکل فردی خود خارج می شود. به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز با شبکه سازی می توان روابط موثر ایجاد نمود. علاوه بر این دستیابی به موفقیت با این ابزار سرعت پیدا می کند. شبکه سازی به شما این امکان را می دهد که اطلاعات خود را سریع تر انتقال دهید. هنگامی که شما با کسی گفتگو می کنید امکان دارد به او پیشنهاد دهید به کافی شاپ بروید. در واقع با این کار شما در حال شبکه سازی می باشید.

  از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز اصول شبکه سازی را می توان یک فعالیت مهم اجتماعی، تجاری و اقتصادی تلقی کرد. به یاد داشته باشید کارآفرینان به منظور ایجاد روابط تجاری مهم خود از شبکه سازی استفاده می کنند. رسیدن به موفقیت شغلی به تنهایی ممکن نیست. برای این کار نیاز است تا تلاش های تیمی صورت بگیرد. اکثر شخصیت های مهم و برجسته به علت ایجاد روابط درست به موفقیت دست پیدا کرده اند. در ادامه قصد داریم با مهم ترین اصول شبکه سازی بیشتر آشنا شویم.

  آشنایی با تبادل ایده ها

  آشنایی با ایجاد فرصت های تازه

  به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز از اصول شبکه سازی می توان به ایجاد فرصت های تازه اشاره کرد. هنگامی که به عنوان شخصی محبوب معروف می شوید فرصت های تازه به شما لبخند خواهند زد. اگر از شبکه سازی به خوبی استفاده نمایید به سرعت به موفقیت می رسید. این فرصت ها می توانند به شما کمک کنند تا جایگاه بهتری در شبکه سازی داشته باشید و پیشرفت کنید.

  کسب شهرت

  یکی از مهم ترین اصول شبکه سازی کسب شهرت می باشد. افرادی که در پی جلب توجه رسانه ها و  مردم هستند می توانند در شبکه سازی موفق تر باشند. اکثر مردم به طور معمول به کسانی توجه می کنند که می توانند با دیگران بتوانند ارتباط بهتری برقرار کنند. توجه داشته باشید اگر در زمینه مهارتی و کاری خود موفق تر باشید، می توانید پیشرفت چشمگیری داشته باشید. به همین خاطر با این روش شما می توانید به شهرت نیز برسید.

  آشنایی با تبادل ایده ها

  به گفته دکتر میثم شکری ساز از اصول شبکه سازی می توان به تبادل ایده ها اشاره نمود. یکی از مهم ترین راه های که موجب موفقیت شما می شود ایده ها و اطلاعاتی هستند که از طریق شیوه های گوناگون به دست می آیند. شبکه سازی می تواند زمینه ارتباط موثر شما و دیگران را راحت تر فراهم نماید. پس از آن می توانید اطلاعات مفید خود از این راه افزایش دهید.

  روش های شبکه سازی

  روش های شبکه سازی

  روش های شبکه سازی برای ایجاد کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید به عنوان کسی که صاحب کسب و کار هستید با افراد متخصص همکاری کنید و ارتباط هدفمند با او داشته باشید. از مهم ترین و اصلی ترین روش های شبکه سازی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  شبکه های اجتماعی

  از روش های شبکه سازی می توان به شبکه های اجتماعی اشاره کرد. شبکه های اجتماعی می توانند روابط سازنده و هدفمند برای شبکه ها ایجاد نمایند. شما به راحتی می توانید با استفاده از پلتفرم های مختلف با مخاطبین هدف خود ارتباط برقرار کنید. روابطی که در شبکه های اجتماعی ایجاد می شوند می توانند کمک کنند تا مخاطبین تان را درست شناسایی نمایید. به یاد داشته باشید هر چقدر فعالیت شما هدفمند تر باشد شانس تان برای جلب نظر مخاطبین نیز بیشتر می شود.

  رویدادهای شبکه سازی عمومی

  رویداد شبکه سازی تخصصی

  یکی از روش های شبکه سازی شرکت کردن در شبکه سازی تخصصی می باشد. در این نوع روش تعداد افرادی که در جلسات شرکت می کنند بسیار کمتر از رویدادهای عمومی هستند. در این جلسات می توانید مخاطبین هدف خود را راحت تر شناسایی کنید.

  رویدادهای شبکه سازی عمومی

  شرکت در رویدادهای شبکه سازی عمومی می تواند به شما کمک کند تا با اشخاص زیادی دیدار نمایید. پس از آن با روابط کاری آنها آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد. این نوع رویدادها نقش مهمی در روابط کاری تان ایجاد می کنند. به یاد داشته باشید شما می توانید به عنوان یک سخنران در رویدادها شرکت نمایید. سپس برند خود را معرفی نمایید.

  شبکه سازی سازمانی

  شبکه سازی سازمانی

  شبکه سازی سازمانی می تواند به شما کمک کند تا روابط خودتان با دیگران را تقویت نمایید. هدف از این نوع شبکه سازی این است که از افراد موجود در شبکه سوالات متعدد بپرسید و به آنها کمک نمایید. به طور مثال اگر در پی یافتن کاری هستید می توانید از فردی که در شبکه حرفه ای فعالیت می کند راهنمایی بگیرید. علاوه بر این می توانید به صورت حضوری و آنلاین در اماکن مختلف شبکه های سازمانی زیادی شرکت نمایید. مکان هایی که در آن شبکه های محلی ایجاد می شوند، عبارتند از:

  • سایت های آنلاین
  • رویدادهای اجتماعی
  • نمایشگاه ها و کنفرانس ها
  • تیم ها یا گروه های ورزشی
  • کالج ها
  یت های شبکه سازمانی

  مزیت های شبکه های سازمانی

  لازم به ذکر است بدانید شبکه سازی سازمانی می تواند در زندگی شما نقش مهمی داشته باشد. در این بخش به مزیت های مهم این نوع شبکه ها می پردازیم:

  • دریافت اطلاعات درباره مشتریان: اگر در مجموعه ای فعالیت می کنید که نیاز به یافتن مشتریان جدید دارید باید از شبکه سازی کمک بگیرید. شبکه سازی به شما کمک می کند که رابطه تان را با آنها تقویت نمایید.
  • ارائه مشاوره های مهم و تخصصی: یکی از مهم ترین مزیت های شبکه های سازمانی مربوط به توصیه هایی است که شما می توانید از افراد مجموعه دریافت نمایید. در حقیقت افرادی که در مجموعه قرار دارند می توانند در رسیدن به اهداف تان راهنمایی های لازم را ارائه دهند.
  • آموزش های نهایی در رابطه با پیدا کردن شغل جدید: افرادی که قصد دارند شغل خود را ترک کنند می توانند از شبکه های سازمانی کمک بگیرند. افرادی که عضو این شبکه ها هستند مشاغل مرتبط با تحصیلات تان را به شما پیشنهاد می دهند.
  • پیدا کردن موقعیت های خوب شغلی: اگر در نقش مدیریتی قرار دارید و در پی استخدام کارمند جدید هستید می توانید از شبکه های سازمانی کمک بگیرید.   

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای