بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز
 • از دید دکتر میثم شکری ساز بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری نیز یکی از روش های جلب نظر مشتری به صورتی کاملا هدفمند و از پیش تعیین شده می باشد. در این روش فروش به کمک بهترین و پرمخاطب ترین حساب های کاربری صورت می گیرد. در نتیجه شما می توانید با مدیریت منابع به بالاترین سطح از فروش محصول دست یابید.

  نکته مهمی که در این روش می توان به آن توجه نمود این است که استفاده از روش بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری باعث می شود تا شما بدون فوت وقت، دوری از روش های غیر عملی و با کمترین هزینه وارد فاز فروش محصول شوید. با استفاده از این روش شما می توانید با ارائه سرنخ های متعدد ذهن مشتری را وارد فاز تعامل و در نهایت هیجان زده شدن برای خرید محصول کنید. بازاریابی با استفاده از روش های آنلاین و حساب کاربری دارای ظرفیت بالایی برای اغنای نظر مخاطبان می باشند. امروزه شرکت های تجاری با همراستا نمودن حرکت تیم فروش و بازاریابی در جهت کاربرد روش های بازاریابی نوین سعی می سبب افزایش فروش شوند.

  چگونه می توان از  بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری در جهت افزایش فروش استفاده کرد؟

  بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری یک استراتژی متمرکز در جهت رشد و توسعه فروش بر پایه شناخت بازار هدف می باشد. در این روش بازاریابی و فروش محصول با ایجاد تجربه خرید شخصی سازی شده صورت می پذیرد. در واقع تبلیغ در حساب های کاربری که هم برای مشتری ها و هم برای شما اهمیت دارد می توانند به توسعه فروش محصولات کمک شایانی نماید. در نتیجه این امر سبب همکاری مستمر بین شما و مشتری هایتان خواهد شد. شما با استفاده از این روش می توانید بازاریابی را کاملا هدفمند مدیریت نمایید. همچنین از حضور شرکت های بی کیفیت  در مسیر بازاریابی محصولات خود جلوگیری کنید.

  این امر سبب هم سویی بازاریابی و فروش محصولات شما خواهد شد. در نهایت سرمایه گذاری در این حوزه می تواند سبب شود تا شما با استفاده از حساب کاربری تعداد زیادی بازار هدف که به صورت مستمر شما را دنبال می نمایند ایجاد کنید. این امر می تواند در دراز مدت سبب توسعه بیزینس شده و میزان فروش را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. در کنار تمامی ترفندهای بازاریابی اینترنتی شما می توانید به کمک این روش ها سبب افزایش وفاداری در مشتری های خود شوید.

  بازاریابی مشتری محور

  بازاریابی مشتری محور به چه معنایی می باشد؟

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز امروزه توسعه کسب و کارها تنها با بازاریابی و جذب مداوم مشتری ها محقق نمی شود. در واقع سیستم بازاریابی امروزی بیشتر مبتنی بر حفظ وفاداری مشتریان کنونی و کاهش نرخ ریزش مشتری بنا شده است. در روش بازاریابی مشتری محور مشارکت اجتماعی مشتری ها به عنوان یک سرمایه در نظر گرفته می شود. در این روش عموما بر روی برنامه های بازاریابی مشتری محور فکر شده و در نهایت تیم های فروش سبب توسعه روش های بازاریابی می شوند. همچنین مبنای این روش بازاریابی فراتر از جذب مشتری ها عمل می کند. در نتیجه هدف در این روش شناسایی و بازاریابی برای محصولات و همچنین ارائه خدمات اضافی به مشتریان فعلی می باشد.

  در روش بازاریابی مشتری محور تمرکز ما بیشتر بر شناسایی علاقمندی مشتری برای تبدیل نمودن او به بازار خرید بالقوه از حالت بالفعل می باشد. البته راهبرد مورد استفاده در این روش بسته به صنعت و نوع شرکتی که در این زمینه فعال می باشد کاملا متفاوت است. برای مثال در برخی از انواع روش های بازاریابی مشتری محور تمرکز بر حمایت از برند مورد نظر تعریف می شود. در حالی که در روش های دیگر موارد متفاوتی اهمیت می یابد.

  مزایای بازاریابی بر اساس علایق مشتری برای صاحبان کسب و کار چیست؟

  به گفته دکتر میثم شکری ساز بیشتر بیزینس هایی که از این روش برای جلب علاقه مشتری ها استفاده می کنند به دنبال بهره مندی از مزایای این روش هستند. در ادامه قصد داریم تا به صورت مختصر به بررسی برخی از مزایای این روش بازاریابی بپردازیم.

  همسویی بازاریابی و فروش

  افزایش تمایل مشتری ها برای خرید بیشتر

  همه ما تا به حال با انواع موارد نارضایتی مشتری ها از محصولات ارائه شده توسط یک برند مواجه شده ایم. این در حالی است که در نقطه مقابل ممکن است بدون دلیل خاصی به حمایت اجتماعی از یک برند دیگر بپردازیم. در نتیجه برای آن برند تبدیل به مشتری هایی کاملا وفادار شده ایم. در روش بازاریابی مشتری محور نیز تمرکز بر همین اصل می باشد. یعنی صاحبان کسب و کارها باید بتوانند اعتماد مشتری های قبل را جلب نموده و آنها را به مشتری های وفادار تبدیل کنند. در این روش خدمات ارائه شده به مشتری ها از مهمترین موارد برای جلب نظر آنها در نظر گرفته می شود. دریافت یک تجربه مثبت برای مشتری می تواند سبب شود تا صاحبان مشاغل در این مسیر به نتایج خوبی دست یابند.

  شناخت مشتریان برای هدفمند کردن روش بازاریابی بر اساس علاقه آنها

  طبق صحبت های دکتر میثم شکری ساز یکی از مهمترین مواردی که می تواند نقش بازاریابی را در توسعه کسب و کار بیشتر کند شناخت پرسونای مشتریان می باشد. اجرای این روش کاملا کاربردی و موثر می باشد. هر چند برای سرمایه گذاری در این روش شما به صرف زمان بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد. در نهایت شناخت مشتری ها سبب می شود تا شما برای اغنای نظر آنها عملکرد بهتری ارائه کنید. حفظ مشتری و حمایت از آنها از دیگر مزایای بهره مندی از روش های بازاریابی می باشد که دارای ساختاری مشتری محور هستند.

  توسعه کسب و کار

  بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری و مقایسه آن با روش اینباند مارکتینگ

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز ما در طول تاریخ شاهد همکاری های قدرتمندی بوده ایم که سبب ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی انسان ها شده است. شاید مهمترین مثالی که می توان در این زمینه بیان نمود توافق صورت گرفته در خلال جنگ های جهانی اول و دوم می باشد. در نتیجه در دنیای تجارت نیز ما شاهد این قسم همکاری ها که توانسته است سبب تحول در اقتصاد دنیا شود هستیم.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای