بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز
 • از دید دکتر میثم شکری ساز بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری نیز یکی از روش های جلب نظر مشتری به صورتی کاملا هدفمند و از پیش تعیین شده می باشد. در این روش فروش به کمک بهترین و پرمخاطب ترین حساب های کاربری صورت می گیرد. در نتیجه شما می توانید با مدیریت منابع به بالاترین سطح از فروش محصول دست یابید.

  دکتر میثم شکری ساز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره مرکز توسعه آموزشهای مجازی پارس

  نکته مهمی که در این روش می توان به آن توجه نمود این است که استفاده از روش بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری باعث می شود تا شما بدون فوت وقت، دوری از روش های غیر عملی و با کمترین هزینه وارد فاز فروش محصول شوید. با استفاده از این روش شما می توانید با ارائه سرنخ های متعدد ذهن مشتری را وارد فاز تعامل و در نهایت هیجان زده شدن برای خرید محصول کنید. بازاریابی با استفاده از روش های آنلاین و حساب کاربری دارای ظرفیت بالایی برای اغنای نظر مخاطبان می باشند. امروزه شرکت های تجاری با همراستا نمودن حرکت تیم فروش و بازاریابی در جهت کاربرد روش های بازاریابی نوین سعی می سبب افزایش فروش شوند.

  چگونه می توان از  بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری در جهت افزایش فروش استفاده کرد؟

  بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری یک استراتژی متمرکز در جهت رشد و توسعه فروش بر پایه شناخت بازار هدف می باشد. در این روش بازاریابی و فروش محصول با ایجاد تجربه خرید شخصی سازی شده صورت می پذیرد. در واقع تبلیغ در حساب های کاربری که هم برای مشتری ها و هم برای شما اهمیت دارد می توانند به توسعه فروش محصولات کمک شایانی نماید. در نتیجه این امر سبب همکاری مستمر بین شما و مشتری هایتان خواهد شد. شما با استفاده از این روش می توانید بازاریابی را کاملا هدفمند مدیریت نمایید. همچنین از حضور شرکت های بی کیفیت  در مسیر بازاریابی محصولات خود جلوگیری کنید.

  این امر سبب هم سویی بازاریابی و فروش محصولات شما خواهد شد. در نهایت سرمایه گذاری در این حوزه می تواند سبب شود تا شما با استفاده از حساب کاربری تعداد زیادی بازار هدف که به صورت مستمر شما را دنبال می نمایند ایجاد کنید. این امر می تواند در دراز مدت سبب توسعه بیزینس شده و میزان فروش را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. در کنار تمامی ترفندهای بازاریابی اینترنتی شما می توانید به کمک این روش ها سبب افزایش وفاداری در مشتری های خود شوید.

  بازاریابی مشتری محور

  بازاریابی مشتری محور به چه معنایی می باشد؟

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز امروزه توسعه کسب و کارها تنها با بازاریابی و جذب مداوم مشتری ها محقق نمی شود. در واقع سیستم بازاریابی امروزی بیشتر مبتنی بر حفظ وفاداری مشتریان کنونی و کاهش نرخ ریزش مشتری بنا شده است. در روش بازاریابی مشتری محور مشارکت اجتماعی مشتری ها به عنوان یک سرمایه در نظر گرفته می شود. در این روش عموما بر روی برنامه های بازاریابی مشتری محور فکر شده و در نهایت تیم های فروش سبب توسعه روش های بازاریابی می شوند. همچنین مبنای این روش بازاریابی فراتر از جذب مشتری ها عمل می کند. در نتیجه هدف در این روش شناسایی و بازاریابی برای محصولات و همچنین ارائه خدمات اضافی به مشتریان فعلی می باشد.

  در روش بازاریابی مشتری محور تمرکز ما بیشتر بر شناسایی علاقمندی مشتری برای تبدیل نمودن او به بازار خرید بالقوه از حالت بالفعل می باشد. البته راهبرد مورد استفاده در این روش بسته به صنعت و نوع شرکتی که در این زمینه فعال می باشد کاملا متفاوت است. برای مثال در برخی از انواع روش های بازاریابی مشتری محور تمرکز بر حمایت از برند مورد نظر تعریف می شود. در حالی که در روش های دیگر موارد متفاوتی اهمیت می یابد.

  مزایای بازاریابی بر اساس علایق مشتری برای صاحبان کسب و کار چیست؟

  به گفته دکتر میثم شکری ساز بیشتر بیزینس هایی که از این روش برای جلب علاقه مشتری ها استفاده می کنند به دنبال بهره مندی از مزایای این روش هستند. در ادامه قصد داریم تا به صورت مختصر به بررسی برخی از مزایای این روش بازاریابی بپردازیم.

  همسویی بازاریابی و فروش

  افزایش تمایل مشتری ها برای خرید بیشتر

  همه ما تا به حال با انواع موارد نارضایتی مشتری ها از محصولات ارائه شده توسط یک برند مواجه شده ایم. این در حالی است که در نقطه مقابل ممکن است بدون دلیل خاصی به حمایت اجتماعی از یک برند دیگر بپردازیم. در نتیجه برای آن برند تبدیل به مشتری هایی کاملا وفادار شده ایم. در روش بازاریابی مشتری محور نیز تمرکز بر همین اصل می باشد. یعنی صاحبان کسب و کارها باید بتوانند اعتماد مشتری های قبل را جلب نموده و آنها را به مشتری های وفادار تبدیل کنند. در این روش خدمات ارائه شده به مشتری ها از مهمترین موارد برای جلب نظر آنها در نظر گرفته می شود. دریافت یک تجربه مثبت برای مشتری می تواند سبب شود تا صاحبان مشاغل در این مسیر به نتایج خوبی دست یابند.

  شناخت مشتریان برای هدفمند کردن روش بازاریابی بر اساس علاقه آنها

  طبق صحبت های دکتر میثم شکری ساز یکی از مهمترین مواردی که می تواند نقش بازاریابی را در توسعه کسب و کار بیشتر کند شناخت پرسونای مشتریان می باشد. اجرای این روش کاملا کاربردی و موثر می باشد. هر چند برای سرمایه گذاری در این روش شما به صرف زمان بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد. در نهایت شناخت مشتری ها سبب می شود تا شما برای اغنای نظر آنها عملکرد بهتری ارائه کنید. حفظ مشتری و حمایت از آنها از دیگر مزایای بهره مندی از روش های بازاریابی می باشد که دارای ساختاری مشتری محور هستند.

  توسعه کسب و کار

  بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری و مقایسه آن با روش اینباند مارکتینگ

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز ما در طول تاریخ شاهد همکاری های قدرتمندی بوده ایم که سبب ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی انسان ها شده است. شاید مهمترین مثالی که می توان در این زمینه بیان نمود توافق صورت گرفته در خلال جنگ های جهانی اول و دوم می باشد. در نتیجه در دنیای تجارت نیز ما شاهد این قسم همکاری ها که توانسته است سبب تحول در اقتصاد دنیا شود هستیم.

  برای مثال ترکیب دو روش کاربردی بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری و اینباند مارکتینگ می تواند سبب توسعه هر چه بیشتر کسب و کارهای شود. در بخش قبل ما سعی کردیم تا به صورت کلی روش بازاریابی را که بر حساب کاربری مبتنی می باشد را برای شما توضیح دهیم. همانگونه که به آن اشاره شد در واقع این روش کاملا دارای ساختاری هدفمند می باشد. این در حالی است که روش بازاریابی اینباند مارکتینگ دقیقا برعکس و دارای ساختاری کاملا بنیادی است. در این روش صاحبان کسب و کار از اصل سئو و تولید محتوا برای جلب نظر مشتری های استفاده می نمایند. در نهایت به راحتی می توان از ترکیب هر دو روش یاد شده برای افزایش میزان فروش در صنایع مختلف بهره برد.

  بررسی برخی دلایل دیگر برای اهمیت ترکیب دو روش یاد شده

  یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود تا ترکیب دو روش اینباد مارکتینگ و بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری سبب توسعه کسب و کارها شود این است که تلفیق این دو روش سبب جذب حساب های کاربری که هدف بیزینس شما می باشند خواهد شد. اینباند مارکتینگ را نیز می توان روش بازاریابی در نظر گرفت که کاملا مبتنی بر حساب کاربری است. ترکیب این دو روش بازاریابی سبب شود تا شما تعداد بیشتری از مشتریان را جذب کسب و کار خودتان کنید. در نهایت شما می توانید در تولید محتواها هزینه کمتری را صرف نمایید. در نتیجه محتوایی تولید کنید که به راحتی برای جلب نظر مشتری ها در هر دو روش کاربردی باشد. همچنین شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای کاربردی بازاریابی، به راحتی از تلفیق این دو روش برای جلب نظر مخاطبان استفاده کنید.

  شخصی سازی و سفارشی سازی حساب کاربری

  بررسی مزایای روش بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری

  استفاده از روش بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری می تواند برای صاحبان کسب و کار مزیت هایی را ایجاد نماید. برای مثال استفاده از این روش می تواند سبب شود تا شما فرایند بازاریابی و فروش محصولات خود را به صورت هماهنگ مدیریت نمایید. همچنین استفاده از این روش می تواند میزان اعتبار و ارتباط شما را میان حساب های ارزشمندی که به گسترش کسب و کار شما کمک می نمایند تا حد قابل توجهی افزایش دهد. در نهایت این روش بازاریابی بر اساس شخصی سازی حساب کاربری اجرایی می شود.

  در نتیجه شما می توانید با شخصی سازی و سفارشی سازی حساب کاربری میزان فروش را نیز افزایش دهید. شما با شخصی سازی حساب کاربری به مشتریان القا می نماید که بنا بر دلایل ذکر شده آنها باید از محصول معرفی شده استفاده کنند. این روش بازاریابی سبب می شود تا مشتریان از تجربه ثابتی برخوردار شوند. در نهایت استفاده از روش بازاریابی بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری می تواند تا حد زیادی سبب ساده شدن چرخه فروش محصول شود.

  بررسی تاکتیک های کاربردی این روش بازاریابی

  در درجه اول شما برای افزایش کارایی این روش بازاریابی می توانید از یک قالب برنامه ریزی شده حساب کاربری استراتژیک استفاده کنید. استفاده از این قالب ها سبب می شود تا شما ابتکارات ویژه ای را برای جلب نظر هر مخاطب طراحی نمایید. در تاکتیک دیگر شما باید میان افرادی که به نوعی در اجرای روش بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری دخیل می باشند هماهنگی سازمانی ایجاد کنید. ساخت تیم بازاریابی تخصصی بر اساس حساب کاربری مورد دیگری می باشد که باید توسط شما در نظر گرفته شود.

  میثم شکری ساز کارآفرین خوش فکر ایرانی

  در نهایت باید حساب کاربری که برای توسعه بیزینس و بازاریابی محصول شما مفید می باشند را شناسایی و به کار بگیرید. همچنین شما با تشویق تیم های بازاریابی و فروش برای همکاری هماهنگ می توانید برنامه مناسبی را برای حساب های کاربری تدوین نمایید.

  قالب برنامه ریزی شده حساب کاربری

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای