راهکار جذب مشتری از نگاه دکتر میثم شکری ساز

راهکار جذب مشتری از نگاه دکتر میثم شکری ساز
 • از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز راهکار جذب مشتری به دنبال روش هایی است که میزان فروش تا حد قابل توجهی افزایش یابد. در حقیقت اصلی ترین عامل در فروش، وجود مشتری می باشد. به همین خاطر می توان گفت جذب مشتری و افزایش فروش محصول دو مفهوم هستند که به طور کامل در یکدیگر ادغام شده اند و جدا نشدنی هستند. ما در این نوشتار سعی داریم به بررسی راهکار جذب مشتری بپردازیم، پس با ما همراه باشید.    

  دکتر میثم شکری ساز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره مرکز توسعه آموزشهای مجازی پارس

  نگاهی به راهکار جذب مشتری

  راهکار جذب مشتری به هیچ عنوان سخت و پیچیده نیست. تمام فعالیت های تجاری و کسب و کارها از استراتژی های زیادی برای جذب مشتریان استفاده می کنند. توجه داشته باشید اگر تعداد مشتریان جدید کم باشد، آن فعالیت درگیر زیان دهی می شود. هدف از پروسه جذب مشتری، ایجاد یک استراتژی پایدار می باشد که این فرآیند باید به طور مداوم نیز ادامه یابد.            

  درخواست از مشتریان برای معرفی شما به دوستان خود

  دکتر میثم شکری ساز معتقد است که راهکار جذب مشتری به این شکل می باشد که شما می توانید در مکان های گوناگون مشتری های زیادی جذب نمایید. به منظور پیدا کردن مشتری می توانید وارد دایره اقوام و خویشان خود شوید. بدین صورت که از مشتریان درخواست می کنید به دوستان و آشنایان خود شما را معرفی کنند، پس از آن یک پاداش برای مشتری در نظر می گیرید. به یاد داشته باشید پاداش می تواند نقدی نباشد. به عنوان مثال شما می توانید یک کد تخفیف 40 درصدی برای او در نظر بگیرید. فقط باید برای هر دو نفر این پاداش را لحاظ نمایید. این مسئله می تواند با مشتریان دیگر نیز مجددا تکرار شود و آنها نیز می تواند کسب و کار جدید شما را به دوستان خود معرفی نمایند.   

  ساده و آسان نمودن خرید برای مشتری

  راهکار جذب مشتری بدین صورت است که می توانید فرآیند خرید را ساده تر نمایید.از نظر دکتر میثم شکری ساز یکی از اصلی ترین اصول در حفظ مشتری نیز توجه داشتن به این مورد می باشد. اولین قدم این است که شما چهار مرحله مهم را بشناسید و از آن عبور کنید. 4 سوال را همیشه باید از خود بپرسید:

  • مشتریان چگونه وب سایت شما را پیدا می کنند؟
  • نخستین صفحه ای که با آن روبرو می شوند چه می تواند باشد؟
  • بعد از اینکه به سایت ورود پیدا کردند چه اقداماتی می توانند انجام دهند؟
  • پیش از اینکه به پروسه خرید وارد شوند از چه محتواهایی استفاده می کنند؟
  روانشناسی جذب مشتری

  مسیر راهکار جذب مشتری باید هموار باشد و در آن هیچ گونه مانعی نباشد تا مشتری بتواند به خوبی از آن عبور نماید.

  روانشناسی جذب مشتری

  در بخش قبل به چند راهکار جذب مشتری پرداختیم، در این بخش به روانشناسی جذب مشتری می پردازیم.

  توجه داشتن به روانشناسی رنگ ها

  در روانشناسی جذب مشتری توجه داشتن به بخش روانشناسی رنگ بسیار مهم می باشد.دکتر میثم شکری ساز می گوید شما باید سعی کنید رابطه رفتار آدم ها و رنگ ها را به طور کامل بشناسید. یک تکنیک بسیار جالب در روانشناسی جذب مشتری این است که بدانید مشتری ها بیشتر چه نوع رنگی را می پسندند. مطالعات نشان می دهد 60 تا 90 درصد از مشتریان خریدهای خود را بر اساس رنگ محصول انتخاب می کنند. به همین خاطر بهتر است از روانشناسی رنگ در طرح هایتان نیز استفاده نمایید.

  توجه به محتوای تصویری

  در روانشناسی جذب مشتری باید بدانید عکس های جذاب رنگ های فوق العاده ای دارند. به همین خاطر به هیچ عنوان قدرت عکس های جذاب را نباید دست کم گرفت. این یک تکنیک مهم روانشناسی بازاریابی محسوب می شود و در شبکه های اجتماعی نقش پررنگی دارد. به یاد داشته باشید مغز انسان به گونه ای طراحی شده است که عکس را سریع تر از نوشته و متن مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. به همین خاطر روانشناسی جذب مشتری تاثیر مثبتی بر ذهن مشتریان ایجاد می کند.  

  تکنیک های کلامی جذب مشتری

  تکنیک های کلامی جذب مشتری

  در این بخش به بررسی تکنیک های کلامی جذب مشتری می پردازیم.  

  استفاده کردن از زبان مثبت و خوشایند

   یکی از تکنیک های کلامی جذب مشتری استفاده نمودن از زبان مثبت و خوشایند می باشد. هنگامی که کلام شما شیوا و خوش باشد صحبت کردن ادامه پیدا می کند و فرد درگیر سوء تفاهم نمی شود. استفاده کردن از برخی کلمات بار منفی دارند. شما باید تلاش کنید تا از حرفی نزنید که موجب برانگیختن واکنش مشتری شود. فروشندگانی که فن بیان بهتری دارند موجب می شوند تا احساس مشتری بهتر درک شود. به یاد داشته باشید اولین نکته این است که مشتری به اقداماتی که شما می توانید انجام دهید توجه کند. علاوه بر این توانایی های شما نیز دومین نکته است که باید به آن توجه زیادی شود.   

  ارتباط درست و به موقع

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز یکی از تکنیک های کلامی جذب مشتری پاسخگویی درست و به موقع به مشتری می باشد. به عنوان مثال فرض کنید بعد از 20 ثانیه به ایمیل مشتری پاسخ داده شود. این موضوع موجب می شود تا کمی برای مشتری شک بر انگیز باشد و او حس کند به درخواست او درست رسیدگی نشده است. علاوه بر این او فکر می کند یک جواب تکراری برای او فرستاده شده است. شما باید در پروسه پاسخگویی به مشتریان متعادل باشید و از حد خود خارج نشوید. شما نباید آنقدرها دیر جواب مشتری را بدهید تا مشتری سرخورده و خسته شود. وظیفه شما پاسخگویی درست به مشتری می باشد. در مرحله اول جواب پیام هایی را بدهید که اضطراری می باشد. به یاد داشته باشید پیام های فوری خیلی سریع تر باید رسیدگی شوند.

  میثم شکری ساز کارآفرین خوش فکر ایرانی

  اولین قدم برای جذب مشتری

  بهتر است بدانید شناخت مشتریان بالقوه اولین قدم برای جذب مشتری می باشد. به همین خاطر باید فهرستی از مشخصات روانشناختی و جمعیت شناختی مشتریان را تهیه نمایید. توجه داشته باشید اگر بتوانید به خوبی از این مرحله عبور کنید مراحل جذب مشتری خیلی سریع تر انجام می شوند.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای