عادت های موفقیت از نظر دکتر میثم شکری ساز

عادت های موفقیت از نظر دکتر میثم شکری ساز
 • از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز عادت های موفقیت به شما کمک می کنند تا در زندگی پیشرفت نمایید. شما باید خیلی سریع از عادت های نامناسب دوری کنید و به عادات مثبت فکر کنید. اکثر روانشناسان معتقدند بیش از 90 درصد رفتار تمام انسان ها از عادت هایشان نشات می گیرد. زمانی که صبح ها از خواب بیدار می شوید تا هنگامی که به خواب می روید، به هزاران چیز می اندیشید. صدها کار هست که شما هر روز به یک روش آنها را انجام می دهید. این روش ها می تواند شامل مسواک زدن، کتاب خواندن و غذا خوردن نیز شوند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عادت های موفقیت بپردازیم، پس با ما همراه باشید.        

  دکتر میثم شکری ساز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره مرکز توسعه آموزشهای مجازی پارس

  آشنایی با عادت های موفقیت

  در ادامه به چند مورد از عادت های موفقیت به صورت دقیق تر می پردازیم:

  مدیتیشن

  از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز یکی از عادت های موفقیت که می تواند به شما آرامش ببخشد مدیتیشن می باشد. مدیتیشن مزیت های ذهنی و جسمی فراوانی دارد. یکی از این مزیت ها می تواند به کنترل اضطراب مربوط شود. افرادی که هر روز مدیتیشن می کنند می دانند که این روش موجب بهبود عملکرد حافظه می شود.

  عادت های مثبت روزانه

  سحر خیز باشید تا کامروا شوید

   از عادت های موفقیت می توان به سحرخیز بودن اشاره کرد. دکتر میثم شکری ساز می گوید تحقیقات نشان می دهد افرادی که زودتر از خواب بیدار می شوند می توانند در روز به کارهایشان به طور دقیق تر بپردازند. علاوه بر این اعتماد به نفس افراد تا حد بالایی افزایش می یابد.

  از شکست خود درست بگیرید و از نو شروع کنید

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز یکی از عادت های موفقیت در آغوش گرفتن شکست می باشد و به شما کمک زیادی می کند. افرادی که به موفقیت رسیده اند به هیچ عنوان در گذشته زندگی نمی کنند. طرز فکر آنها بسیار متفاوت می باشد. آنها می توانند تجربه های زیادی داشته باشند و اگر شکست خوردند از آنها درس بگیرند. این فکر مثبت در ذهن تمام افراد نیست. برخی از افراد به این موضوع فکر نمی کنند از شکست واهمه دارند و به هیچ عنوان نمی توانند تجربه های نو و جدید داشته باشند.

  به توانایی های خود اعتماد کنید

  یکی از عادت های موفقیت می تواند به اعتماد به نفس بالا مربوط شود. اعتماد به نفس برای داشتن فکر مثبت به شدت لازم و ضروری می باشد. این مورد نه تنها موجب بهبود عملکرد شما می شود، بلکه به شما این فرصت را می دهد که در مکان های اجتماعی آرامش بیشتری به دست آورید. افرادی که در کار خود موفق هستند پیش از رسیدن به موفقیت توانایی های خود را باور دارند. داشتن اعتماد به نفس موجب می شود تا آنها اهداف بزرگتری را در زندگی دنبال نمایند.   

  لیست عادت های خوب و بد

  خواب کافی و منظم داشته باشید

  از عادت های موفقیت می توان به داشتن خواب کافی اشاره نمود. به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز داشتن خواب منظم می تواند کمک کند تا شما در زندگی موفق تر باشید. خواب خوب موجب بهبود کارایی مغز می شود و به هوشیار ماندن شما در طول روز کمک زیادی می کند. افرادی که خوابشان کیفیت خوبی دارد پس از بیدار شدن از خواب احساس آرامش دارند. پس به هیچ عنوان از این مورد غافل نشوید.

  عادت های سازنده

  عادت های مثبت روزانه 

  ما در این بخش قصد داریم عادت های مثبت روزانه بررسی نماییم:

  لبخند زدن

  از عادت های مثبت روزانه می توان به لبخند زدن اشاره کرد. لبخند زدن به شما کمک می کند تا:

  • به چیزهای مثبت زیادی فکر کنید.
  • سیستم ایمنی بدنتان با این روش به شدت قوی می شود.
  • انرژی تان مضاعف می شود.
  • با این روش شما به شدت جذاب تر می شوید.
  • استرس تان به طور کامل از بین می رود.
  عادت های خوب روزانه

  شما باید سعی کنید لبخند زدن را به هیچ عنوان ترک نکنید.

   برنامه ریزی روزانه

  یکی از عادت های مثبت روزانه برنامه ریزی می باشد. حتما پیش از اینکه به تختخواب بروید، برای فردایتان برنامه ریزی کنید. شما با این کار می توانید دقیق تر و بهتر به کارهای روزانه خود برسید. پس از آن بلافاصله پس از اینکه از خواب بیدار شدید دیگر کلافه و سردرگم نمی شوید. لازم به ذکر است بدانید برای برنامه ریزی تنها به 15 دقیقه زمان احتیاج دارید. به همین خاطر ما به شما توصیه می کنیم برنامه ریزی را به یکی از عادت های مثبت روزانه خود تبدیل نمایید.  

  شکرگزاری و سپاسگزاری را فراموش نکنید

  یکی از عادت های مثبت روزانه قدردانی و سپاسگزاری از داشته هایتان می باشد. برای خودتان دفتری بسیار کوچکی تهیه نمایید و در صفحه اول آن سه مورد از نعمت هایی که دارید یادداشت نمایید. این کار موجب می شود تا اگر درگیر مشکلی شدید و یا به مانعی برخورد نمودید، حس شکرگزاری و قدردانی در شما به شدت افزایش یابد.

  لبخند زدن

  لیست عادت های خوب و بد

  ما در این بخش از مقاله به لیست عادت های خوب و بد می پردازیم و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. عادت های خوب به شما کمک می کنند تا شاداب تر و سالم تر باشید. برای اینکه عادت های مثبت را در خودتان تقویت نمایید باید آنها را مدام تکرار کنید. در ادامه چند عادت خوب را بررسی می کنیم:

  ورزش کردن

  ورزش کردن موجب می شود که هورمون های اکسی توسین، دوپامین و سروتونین در مغز شما آزاد شوند. علاوه بر این حس شادی و نشاط در شما ایجاد می شود. به یاد داشته باشید نیازی نیست که شما ورزش را به صورت حرفه ای دنبال نمایید، بلکه می توانید برنامه ورزشی خود را روزانه دنبال نمایید.

  پیش از صبحانه یک لیوان آّب بنوشید

  نوشیدن آّب، برای بدن بسیار مفید می باشد. زمانی که شما پیش از صبحانه آب نوش جان می کنید سموم بدنتان به طور کامل از بدن دفع می شوند. علاوه بر این انرژی تان در طول روز دو برابر می شود.

  میثم شکری ساز کارآفرین خوش فکر ایرانی

  کتاب خواندن را جدی بگیرید

  در طول روز  یک ساعت را به کتاب خواندن اختصاص دهید. با مطالعه شما می توانید آموختنی های جدیدی را به ذهن خود اضافه کنید. توجه داشته باشید مطالعه کردن زمان زیادی از شما نمی گیرد.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای