خوداشتغالی از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

خوداشتغالی از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز
 • به گفته دکتر میثم شکری ساز خوداشتغالی یا خویش فرمایی می تواند منجر به رونق کسب و کار شود. افراد خوداشتغال تنها برای خودشان کار می کنند. آنها می توانند به تنهایی و به صورت مستقیم با مشتریان قرارداد نهایی را ببندند. ما قصد داریم در این مقاله به بررسی خوداشتغالی بپردازیم، پس با ما همراه باشید.  

  خوداشتغالی چیست؟

  در این بخش قرار است به مفهوم واژه خویش فرمایی بپردازیم. تعریف این واژه در بین سازمان امور مالیاتی و شرکت های تحقیقاتی کاملا متفاوت می باشد. از دید دکتر میثم شکری ساز کسانی که خود اشتغال هستند صاحبان تضامنی مشاغل رسمی می باشند. آنها در شرکت های تضامنی نیز فعالیت می کنند. فرد خود اشتغال به فردی گفته می شود که به جای اینکه برای شخص دیگری کار کند فعالیت خود را به صورت مستقل انجام می دهد. افراد خوداشتغال با صاحبان کسب و کار متفاوت هستند. به طور مثال صاحبان کسب و کار امکان دارد کارمندانی را استخدام نمایند و در واقع خودشان رئیس شوند. فردی که خود اشتغال است هم صاحب کسب و کار است و هم متصدی انحصاری و اصلی محسوب می شود.

  سازمان امور مالیاتی

  شیوه های خویش فرمایی

  طبق نظر دکتر میثم شکری ساز روش خویش فرمایی بسیار متنوع و گسترده است و به شخص این امکان را می دهد که بتواند به صورت مستقل به علایق خود بپردازد. در ادامه به شیوه های خوداشتغالی می پردازیم:

  • نمایندگی: از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز می توانید نماینده یک برند معتبر باشید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک راه اندازی نمایید.
  • آموزش و راه اندازی دوره های آنلاین: اگر در مهارت خاصی تخصص دارید می توانید چندین دوره آموزش آنلاین برگزار نمایید. با این کار دانش شما به افراد دیگر نیز منتقل خواهد شد.
  • کسب و کارهای مشاوره ای: اگر در زمینه های خاصی تخصص و تجربه دارید، می توانید به عنوان یک مشاور در زمینه هایی مانند بازاریابی و مدیریت به فعالیت بپردازید.
  • کارآفرینی اجتماعی: هدف اصلی راه اندازی کسب و کارها، حل مشکلات محیطی و اجتماعی می باشد.
  • فروش محصولات خود: تولید و تهیه محصولات منحصر به فرد و خاص می تواند زمینه ساز یک خویش فرمایی بزرگ و اساسی باشد. شما به راحتی می توانید لباس ها، غذاها و کالاهای دست ساز خود را به طور مستقیم در معرض فروش قرار دهید. با این کار میزان سود دهی شما با خوداشتغالی افزایش می یابد.
  • مشاغل آنلاین: فضای آنلاین به فرد فرصت می دهد که کسب و کارهای متنوعی را ارائه دهد. به عنوان مثال می توانید وبلاگ نویسی، فروشگاه آنلاین، طراحی وب سایت و سئو، کوچینگ آنلاین و غیره را راه اندازی نمایید.
  • کسب و کارهای خانگی: ایجاد کسب و کارهای کوچک در محیط های خانگی می تواند راهی آسان برای رسیدن به خوداشتغالی باشد. از این فعالیت ها می توان به تولید دست سازه ها، طراحی گرافیک، مشاوره های آنلاین و پخت و پز اشاره نمود.
  روش خویش فرمایی

  مزایای خویش فرمایی

  بر باور دکتر میثم شکری ساز خویش فرمایی مزیت های فراوانی دارد. در ادامه به مهم ترین مزایای خویش فرمایی آن می پردازیم:

  • افزایش حقوق: در خویش فرمایی، می توانید برای محصولات و خدمات قیمت گذاری نمایید و بر اساس ارزش کارتان درآمد فراوان تری به دست آورید. در نتیجه با خوش فرمایی حقوق و درآمدتان افزایش می یابد.
  • آزادی عمل و انعطاف پذیری: در خویش فرمایی، می توانید زمان و برنامه های خود را مطابق با کسب و کار و نیازهای شخصی تان تنظیم نمایید. شما به راحتی می توانید برای کیفیت زندگی تان تصمیم گیری کنید و باز هم برای استراحت، سفر و خانواده خود وقت داشته باشید. آزادی عمل و انعطاف پذیری می تواند رضایت درونی شما را افزایش دهد و در زندگی شما تعادل ایجاد کند.
  • احساس هیجان به علت ریاست مجموعه: به عنوان فردی که صاحب کسب و کار خود اشتغال هستید، مسئولیت مجموعه برعهده شماست. این امر می تواند باعث احساس شور، هیجان و شوق در شما شود. علاوه بر این شما به عنوان یک رهبر موفق دائما تشویق خواهید شد.
  • انجام کارهای مورد علاقه: در خوداشتغالی شما می توانید به صورت مستقیم در زمینه ای که در آن استعداد و علاقه دارید فعالیت نمایید. شما خودتان می توانید تصمیم بگیرید که کدام پروژه ها را قبول کنید و کدام یک را ریجکت نمایید. به همین خاطر پس از این کار احساس خشنودی و رضایت در شما تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.
  • کنترل و نظارت بر کارها: در خویش فرمایی تصمیم نهایی برعهده خود شما می باشد. شما می توانید پروسه کاری را تعیین نمایید و کنترل اوضاع در دستان شماست.
  مزایای خویش فرمایی

  بهترین کارهای خوداشتغالی

  در روش خویش فرمایی، به علایق، منابع مالی و تخصص های خود توجه نمایید. برای اینکه یک کسب و کار هدفمند شروع شود باید از قبل برنامه ها چیده شوند. یک خویش فرمایی موفق مسیری کاملا پیچیده دارد و فرد به آموزش و تلاش نیاز دارد. در ادامه به بهترین کارهای خوداشتغالی می پردازیم:

  • بسته بندی حبوبات: از مهم ترین و بهترین کارهای خوداشتغالی می توان به بسته بندی حبوبات اشاره کرد. برای این کار شما به یک دستگاه مخصوص بسته بندی احتیاج دارید. پروسه فعالیت شما این گونه است که اول می بایست مجوز دریافت نمایید. پس از آن حبوبات مورد نظر خود را به شکل فله ای خریداری نمایید.
  • پرورش قارچ: قارچ طعم بسیار خوبی دارد و جزو گیاهان محبوب و پرطرفدار می باشد. پرورش قارچ یکی از کارهایی است که می توانید با آن درآمد بسیار زیاد به دست آورید.
  • بازی های لاک چینی: از بهترین کارهای خوداشتغالی می توان ساخت بازی های لاک چینی را نام برد. شما می توانید این بازی ها را روی تلفن همراه یا سیستم خوب نصب نمایید. پس از آن با گذر از این مراحل به درآمد بالاتری برسید.
  • تدریس خصوصی: ممکن است برخی از دانش آموزان به مطالبی که سر کلاس گفته می شود توجه زیادی نکنند. در این شرایط یک معلم خصوصی می تواند مطالب را به صورت روان و ساده بیان نماید. با تدریس خصوصی می توانید میزان درآمد خود را افزایش دهید.
  • چاپ روی تی شرت و ماگ: افراد زیادی علاقه مند هستند روی لباس هایی که می پوشند تصاویر خاص چاپ شده باشد. شما می توانید به راحتی یک دستگاه چاپ تهیه کنید و کسب و کار خود را رونق ببخشید.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای