نرم‌ افزار مدیریت پروژه از زبان دکتر میثم شکری ساز

نرم‌ افزار مدیریت پروژه از زبان دکتر میثم شکری ساز
 • نرم‌ افزار مدیریت پروژه چیست. این سوالی است که بسیاری از افراد در ابتدای شروع کسب و کار خود پرسیده و به دنبال پاسخ آن هستند. در نظر داشته باشید اگر شما می‌ خواهید کسب و کار خود را راه‌ اندازی کرده و مدیریتی درست و اصولی داشته باشید باید با این نرم‌ افزار ها آشنایی پیدا کرده و از آن ها استفاده درست و بهینه‌ ای نمایید. از دید دکتر میثم شکری ساز نرم‌ افزار های زیادی برای مدیریت پروژه وجود دارند که می‌ توانند به عملکرد تیم و مدیریت تا حد بسیار زیادی کمک کنند. در این قسمت می‌ خواهیم در رابطه با این نرم‌ افزار ها اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم. معمولا از نرم‌ افزار مدیریت پروژه به منظور گردش کار تیمی به راحت‌ ترین شکل ممکن استفاده می‌ شود.

  افراد از طریق نرم‌ افزار مدیریت پروژه می‌ توانند بر روی پروژه‌ ها تسلط داشته و سپس همکاری خوبی با همدیگر داشته باشند. تفاوتی نمی‌ کند که شما یک تیم کوچک یا یک تیم بزرگ و با تجربه باشید. استفاده از این نرم‌ افزار می‌ تواند مزایای زیادی برای شما و پیشبرد پروژه‌ تان داشته باشد. شما با نرم‌ افزار کنترل پروژه به راحتی می‌ توانید وظایف افراد را به آن ها گوشزد کرده و ماموریت‌ های جدیدی به افراد مختلف بسپارید. همچنین می‌ توانید یک مهلت زمانی را مشخص کرده و بر اساس مهلت زمانی مشخص شده نتیجه را از افراد درخواست کنید. این نرم‌ افزار برای کارکنان و مدیران یک ابزار بسیار عالی به حساب می‌ آید. افراد می‌ توانند از طریق این نرم‌ افزار به اهداف تیمی کمک کرده و وظایف را با یکدیگر هماهنگ کنند. افراد با مقایسه نرم افزار های کنترل پروژه می‌ توانند به راحتی یک نرم‌ افزار مورد نیاز را انتخاب کرده و از مزایای عالی آن استفاده کنند.

  بررسی انواع نرم‌ افزار مدیریت پروژه

  در نظر داشته باشید که نرم افزار مدیریت پروژه فارسی به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌ شود.طبق صحبت های دکتر میثم شکری ساز نرم‌ افزار زمانبندی پروژه و نرم‌ افزار مدیریت وظایف دو دسته کلی می‌ باشند. افراد می‌ توانند از هر کدام که تمایل داشته باشند استفاده کنند. معمولاً از نرم افزار مدیریت پروژه فارسی وظایف برای همکاری در کار های مختلف استفاده می‌ شود. شما با استفاده از این نرم‌ افزار می‌ توانید وظایف مشخص شده را در زمان مقرر ارائه دهید. این نرم‌ افزار می‌ تواند تاریخ سررسید ها را نیز به شما نشان دهد و شما را از رویداد های مختلف آگاه کند.

  نرم افزار مدیریت پروژه فارسی

  از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز نرم‌ افزار زمانبندی پروژه معمولاً به کار افراد و در دسترس بودن اعضای دیگر تیم بستگی دارد. این نرم‌ افزار می‌ تواند تمام دوره زمانی پروژه‌ ها را به صورت دقیق محاسبه کند. اگر شما داده‌ های مورد نیاز را به این نرم‌ افزار بدهید می‌ توانید تاریخ تحویل پروژه را با اطمینان مشخص کرده و بر اساس تاریخ تعیین شده قرارداد خود را فیکس نمایید. این نرم‌ افزار به خوبی می‌ تواند وظایف شما را یادآور شده و اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهد.

  بررسی کاربرد های این نرم‌ افزار

  نرم‌ افزار مدیریت پروژه دارای کاربرد های متنوعی می‌ باشد. به گفته دکتر میثم شکری ساز شما با مقایسه نرم‌ افزار های کنترل پروژه می‌ توانید در رابطه با کاربرد های مختلف هر کدام از این نرم‌ افزار ها اطلاعات مناسبی به دست بیاورید و با توجه به نیاز خود یکی از این نرم‌ افزار ها را انتخاب کرده و استفاده کنید. مهمترین کاربرد این نرم‌‌ افزار ها همکاری به موقع است. نرم افزار مدیریت پروژه فارسی یک ابزار بسیار عالی برای ایجاد همکاری بین اعضای مختلف تیم می‌ باشد. کاربران می‌ توانند در یک فضای مشترک با یکدیگر به تعامل پرداخته و اهداف خود را مشخص کنند. در این فضا تمرکز هیچ کدام از افراد از بین نمی‌ رود و افراد می‌ توانند بر روی پروژه‌ های خود به صورت کاملاً دقیق تسلط داشته باشند. با استفاده از این نرم‌ افزار مدیران نیز می‌ توانند همه چیز را تحت کنترل داشته و بهره‌ وری تیم را رصد کنند. اشتراک گذاری اسناد یکی دیگر از کاربرد ها و مزایای این نرم‌ افزار می‌ باشد.

  افراد می‌ توانند اسناد را با سایر اعضا و تیم‌ ها به اشتراک بگذارند و به این صورت کار خود را بسیار راحت‌ تر کنند. مدیریت هزینه‌ ها نیز یکی از بزرگترین چالش‌ های پیش روی افراد و مدیران پروژه است. مدیران پروژه باید بتوانند هزینه‌ ها را به صورت دقیق پیش‌ بینی کرده و از روش‌ های کاهش هزینه‌ ها استفاده کنند. این نرم‌ افزار می‌ تواند اطلاعات دقیقی برای گزارش دهی را در اختیار افراد قرار دهد. اطلاعاتی مانند نمایش هزینه‌ ها، ساده‌‌ سازی، زمانبندی و اطلاعاتی از این دست بسیار مهم و ضروری هستند. گزارش دهی نیز می‌ تواند به نتیجه بهتر کمک کند. این گزارش دهی باید با نهایت دقت انجام شود. افراد باید بتوانند گزارش‌ ها را در یک قالب درست و اصولی ارائه دهند تا مدیران بتوانند بر اساس این گزارش ها اطلاعات مفیدی به دست آورده و تصمیم گیری کنند. گزارش دهی درست می‌ تواند به تصمیم گیری مدیریت کمک بسیار زیادی کرده و عملکرد سازمان را نیز بهتر کند.

  مقایسه نرم افزار های کنترل پروژه

  بررسی مزایا و کاربرد های دیگر استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه فارسی

  بر باور دکتر میثم شکری ساز نرم‌ افزار مدیریت پروژه دارای کاربرد های زیادی است که در بالا به یک سری از این کاربرد ها اشاره کردیم. از دیگر مزایا و کاربرد های این نرم‌ افزار سهولت استفاده از آن ها است. هدف اصلی استفاده از این نرم‌ افزار، آسان کردن کار برای همه کاربران می‌ باشد. این رابط کاربری آسان سبب شده است که همه افراد بتوانند به راحتی از این برنامه‌ ها استفاده کرده و در جهت پیشبرد اهداف خود گام بردارند. مستند سازی آسان‌ تر نیز از کاربرد های دیگر این نرم‌ افزار می‌ باشد. معمولا از مستند سازی در پروژه‌ ها برای تجزیه و تحلیل و اجرای راحت‌ تر راهکار های مختلف استفاده می‌ شود. تیم‌ های قبلی و تیم‌ های بعدی می‌ توانند با مستند سازی بر روی پروژه‌ ها به راحتی کار کرده و تغییرات خود را بر روی پروژه مورد نظر اعمال کنند.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای