MBA از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

MBA از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز
 • از دید دکتر میثم شکری ساز MBA رشته ای بسیار پرطرفدار است. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که رشته mba برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی می‌ توانند در این رشته مشغول به فعالیت و تحصیل شوند. همچنین بازار کار این رشته برای افرادی که می‌ خواهند قدم در این مسیر بگذارند اهمیت بسیار زیادی دارد. ما در این مقاله می‌ خواهیم در رابطه با جزئیات کامل رشته ام بی ای اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهیم.

  دکتر میثم شکری ساز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره مرکز توسعه آموزشهای مجازی پارس

  MBA چیست؟

  MBA مخفف رشته کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار می‌ باشد. از نگاه دکتر میثم شکری ساز افرادی که در این رشته تحصیل می‌ کنند معمولاً با مهارت‌ های مدیریتی، رهبری و فنی آشنایی پیدا می کنند. سپس می‌ توانند از این مهارت‌ ها به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند. مدرک MBA در رشته های مختلفی مانند بازاریابی امور مالی، حسابداری و مدیریت روابط عمومی نیز کارآمد بوده و می تواند تمرکز خاص و ویژه‌ ای داشته باشد. داشتن این مدرک به افراد کمک می‌ کند تا بتوانند یک کسب و کار هوشمندانه را مدیریت کرده و از ابزار های گوناگونی در این زمینه استفاده کنند تا بتوانند به موفقیت خوبی دست پیدا کنند. افرادی که این مدرک را می‌ گیرند می‌ توانند به راحتی در شغل خود ارتقا پیدا کنند. سپس به یک کارآفرین زبده تبدیل شوند.

  رشته mba

  کاربرد رشته mba

  در نظر داشته باشید که تحصیل در رشته MBA کاربرد های گوناگونی دارد. به گفته دکتر میثم شکری ساز از دید شما می‌ توانید با توجه به نیاز بازار از کاربرد های مختلف این رشته استفاده کنید. البته دوره‌ های مختلفی برای دریافت این مدرک نیز وجود دارند. شما می‌ توانید به صورت نیمه وقت، تمام وقت و یک سال و دو سال در این دوره‌ ها شرکت کرده و مدرک خود را دریافت کنید. این دوره‌ ها دارای کلاس‌ های حضوری نیز هستند. شما می‌ توانید به صورت حضوری و یا آنلاین و یا ترکیبی از این دو در کلاس‌ ها شرکت کرده و مدرک خود را در پایان دریافت کنید. شما در طول تحصیل می‌ توانید ایده‌ های مختلفی در رابطه با مدیریت را آموزش ببینید. همچنین ترفند های مختلفی در این زمینه یاد بگیرید.

  سپس این ترفند ها و ایده‌ ها را در پروژه‌ های خود پیاده سازی کنید. همچنین می‌ توانید با کار گروهی ارتباط برقرار کرده و مطالعات مختلفی در این زمینه داشته باشید. شرکت در این دوره‌ ها سبب می‌ شود تا شما بتوانید با دیگران ارتباط داشته و ابزار های گوناگونی در مدیریت را فرا بگیرید. در نظر داشته باشید زمانی که مدیریت دارای مهارت‌ های گوناگونی باشد می‌ تواند پروژه خود را به راحتی به سرانجام رسانده و افراد را در این زمینه موفق کند.

  بررسی گرایش های mba

  به گفته دکتر میثم شکری ساز گرایش‌ های مختلفی در MBA وجود دارند. شما با شناسایی این گرایش‌ ها می‌ توانید با توجه به نیاز و خواسته خود بهترین تصمیم گیری را داشته باشید. گرایش امور مالی MBA اولین گرایش این رشته محسوب می‌ شود. می‌ توان گفت یکی از مهم‌ ترین و متمرکز ترین تخصص‌ های این رشته امور مالی است. معمولا در این رشته کنترل مدیریت مالی و حسابداری و بانکداری و امور مالی بین‌ الملل مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار می‌ گیرند. پس از دریافت مدرک ام بی ای با گرایش امور مالی شما می‌ توانید در شغل‌ های مختلف مدیریتی و شغل‌ هایی مانند موسسات مالی، مشاوره‌ های مالی و بانک استخدام شوید.

  گرایش های mba

   گرایش بازاریابی یکی دیگر از گرایش های mba می‌ باشد که از محبوبیت زیادی برخوردار است. افرادی که در این گرایش مشغول به تحصیل هستند فرصت‌ های بسیار زیادی برای استخدام دارند. همچنین می‌ توانند از این طریق به درآمد های بسیار خوبی دست پیدا کنند. شما با داشتن این گرایش می‌ توانید در بازاریابی و فروش نیز پیشرفت کرده و به توسعه شرکت‌ ها کمک بسیار زیادی کنید.

  بررسی گرایش‌ های دیگر رشته mba

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز گرایش های mba متنوع هستند. گرایش فناوری اطلاعات نیز در چند سال اخیر توانسته است علاقه‌ مندان زیادی را به خود جذب کند. امروزه دنیا در حال پیشرفت می‌ باشد. به همین دلیل مواردی که به تکنولوژی متصل هستند نیز مورد استقبال افراد قرار می‌ گیرند. دانش و مهارت در این زمینه می‌ تواند به افراد کمک کند تا بتوانند با برنامه‌ ریزی و طراحی دقیق پروژه‌ های خود را به سرانجام برسانند. گرایش تجارت بین الملل نیز در شرکت‌ های بین‌ المللی که دارای قرارداد های خارجی هستند بسیار مورد استقبال قرار می‌ گیرد. افرادی که در این زمینه تحصیل کرده و تحصیلات عالیه دارند می‌ توانند به راحتی مشغول به کار شده و درآمد های خوبی به دست بیاورند.

  میثم شکری ساز یکی از برترین و موفق ترین کارآفرینان جوان کشور

  گرایش استراتژی و گرایش مدیریت پروژه نوع دیگری از گرایش های mba می‌ باشند. شما با توجه به نیاز، خواسته خود و بازار هدف می‌ توانید یکی از این گرایش‌ ها را انتخاب کرده و مشغول به تحصیل شوید. یکی از محبوب‌ ترین گرایش‌ ها بدون شک گرایش مدیریت پروژه ام بی ای است. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌ کنند می‌ توانند خود را برای مدیریت انواع پروژه‌ ها آماده کنند. در چند سال گذشته گرایش استراتژی ام بی ای نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. افرادی که در این گرایش تحصیل کردند توانسته‌ اند بازار هدف خوبی پیدا کرده و مشغول به کار و فعالیت شوند. دانشجویان در این رشته می‌ توانند با کارآفرینی سازمانی، برنامه‌ ریزی استراتژیک، تحلیل دینامیک سیستم‌ ها، مدیریت تحول سازمانی، یادگیری سازمانی و … آشنایی پیدا کرده و از این اطلاعات به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

  رشته mba برای چه کسانی مناسب است

  این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

  در نظر داشته باشید که مدرک MBA برای یک سری از مشاغل و افراد بسیار مناسب است. افراد می‌ توانند با دریافت این مدرک رزومه کاری خود را قوی‌ تر کرده و به مرور زمان درآمد خود را افزایش دهند. بانکدار، مشاور مالی، مدیر مالی، مدیریت منابع انسانی، تحلیلگر مدیریتی، مشاور مدیریتی، مدیر فناوری اطلاعات، مدیر عملیاتی، مدیر بازاریابی، مشاور مدیریتی و … جزو افرادی می‌ باشند که می‌ توانند از مدرک mba استفاده کرده و از آن به بهترین نحو ممکن بهره ببرند. فارغ التحصیلان این رشته می‌ توانند در سازمان‌ های غیرانتفاعی و شرکت‌ های بین‌ المللی و یا استارت‌ آپ‌ های بسیار معتبر مشغول به کار شوند. سپس در کنار آن می‌ توانند کسب و کار خود را نیز به صورت مستقل راه‌ اندازی کرده و به یک درآمد بسیار مناسب نیز دست پیدا کنند.

  mba به چه معناست

  جمع‌ بندی در رابطه با یک رشته بسیار پر طرفدار

  حال که در رابطه با اهمیت MBA اطلاعات مفیدی به دست آورده‌ اید می‌ توانید در این رشته مشغول به تحصیل شده و یا در کنار کسب و کار خود مدرک mba را دریافت نمایید. با کسب مهارت‌ های مختلف در این زمینه می‌ توانید به راحتی پله‌ های ترقی را طی کرده و به یک درآمد عالی و رویایی دست پیدا کنید. تنها کافی است که بخواهید و از مهارت‌ ها و ابزار های موجود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای