بهترین کشور برای رشته MBA از نظر دکتر میثم شکری ساز

بهترین کشور برای رشته MBA از نظر دکتر میثم شکری ساز
 • بهترین کشور برای رشته MBA را می شناسید؟! اصلا می دانید این رشته فوق العاده چگونه رشته ای است، در چه دانشگاه هایی تدریس می شود و فرآیند مهاجرت از طریق آن چگونه است؟!

  اگر بگوییم رشته MBA یکی از پرمتقاضی ترین و آینده دارترین رشته های تحصیلی است، گزاف نگفته ایم. طبق صحبت های دکتر میثم شکری ساز فرصت های شغلی این رشته آنقدر زیاد و متنوعند که هر علاقه مند به تحصیلی را شیفته خود می سازند. اگر بتوانید مدرک این رشته بی نظیر را از کشوری پیشرفته دریافت نمایید، نانتان حسابی توی روغن است.

  بله؛ درست متوجه شدید. کشور و دانشگاه محل تحصیل از جمله عواملی هستند که در موفقیت شما نقشی اساسی ایفا می کنند. این که مدرک تحصیلی تان را از یک دانشگاه تاپ و سطح بالا در یک کشور اروپایی دریافت کنید، با اخذ مدرک از یک دانشگاه ناشناخته در کشوری دور افتاده؛ زمین تا آسمان متفاوت است. از همین رو توصیه می شود که بهترین کشور برای رشته MBA را شناسایی کرده و نخستین گام پیشرفت را محکم و با صلابت بردارید!

  هر آنچه لازم است درباره رشته MBA بدانید!

   اگر اهل دنبال کردن اخبار دنیای مدیریت باشید، بی شک بارها و بارها واژه MBA به گوشتان خورده است. با این حال ممکن است اطلاعات چندانی درباره معنا و مفهوم این کلمه و تاثیر باورنکردنی آن بر شغل و حرفه ای شدنتان نداشته باشید.

  لازم است بدانید که MBA همان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است. از زبان دکتر میثم شکری ساز شما با اخذ این مدرک تحصیلی عمومی می توانید مهارت های گوناگونی اعم از مهارت های فنی، رهبری و مدیریتی را آموخته و برای ارائه خدمت در قامت یک مدیرعامل حاضر شوید. این رشته تحصیلی طراحی شده تا فارغ التحصیلان را در راستای درک بهتر فعالیت های عمومی مدیریت کسب و کار یاری نماید.

  اگر فکر می کنید تحصیل در رشته MBA کار بیهوده ای است و هیچ مزیتی برایتان به ارمغان نمی آورد، سخت در اشتباهید. شما با کسب این مدرک می توانید در مشاغل تیزهوشانه مشغول به فعالیت شوید، به انجام حرفه ای شبکه سازی پرداخته و افرادی را که به حرفه ای بودن شهره خاص و عامند؛ گرد خود جمع کنید. حتی می توانید فرصت های جدید ایجاد کرده و آنگونه که باید و شاید؛ کسب و کارتان را ارتقا دهید.

  از دید دکتر میثم شکری ساز تحصیل در رشته MBA یک فرصت طلایی برای آن گروه از افرادی است که در حال حاضر در شغلی خاص مشغول به فعالیتند، اما به دلیل مشغله کاری زمانی برای تحصیل نمی یابند. این افراد با تحصیل در رشته مذکور کلیه فوت و فن های مدیریتی را در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون صرف وقت و هزینه زیاد خواهند آموخت!

  MBA

  آشنایی با گرایش های MBA

  بهتر است پیش از آن که به معرفی بهترین کشور برای رشته MBA بپردازیم، با گرایش های مختلف این رشته پرطرفدار آشنا شویم.  مهم ترین گرایش های MBA عبارتند از:

  • گرایش امور مالی MBA
  • گرایش بازاریابی MBA
  • گرایش فناوری اطلاعات MBA
  • گرایش تجارت بین الملل MBA
  • گرایش مدیریت پروژه MBA
  • گرایش استراتژی MBA

  آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که رشته MBA برای شما مناسب است یا خیر؟! اصلا می دانید تحصیل در این رشته به چه کسانی توصیه می شود؟!

  بر باور دکتر میثم شکری ساز جالب و در عین حال لازم است بدانید کسانی که در رشته MBA تحصیل کرده اند، می توانند در صنایع مختلف مشغول به کار شوند. تحصیل در این رشته برای کلیه افرادی که علاقه مند به اشتغال در مشاغل زیر هستند، مناسب می باشد:

  • بانکدار
  • مدیر بازاریابی
  • مدیر مالی
  • مدیر فناوری اطلاعات
  • مدیر عملیات
  • مشاور مالی
  • مشاور مدیریتی

  اگر عاشق مشاغل فوق الذکر هستید، آشنایی با بهترین کشور برای رشته MBA برایتان خالی از لطف نخواهد بود. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

  رشته MBA

  بهترین کشور برای رشته MBA کدام کشور است؟!

  این که کدام یک از کشورهای دنیا بهترین کشور برای رشته MBA هستند، به فاکتورهای بسیاری وابسته است. فاکتورهایی همچون هزینه های زندگی، شغل، ارزیابی امور مالی و… از همین رو توصیه می شود که پیش از اتخاذ تصمیم مهاجرت و تحصیل در رشته MBA در این کشورها، نخست شرایط را سبک و سنگین کرده و سپس تصمیم نهایی را بگیرید!

  در یک جمع بندی کلی می توان گفت کشورهایی که در ادامه نامشان آورده شده، جزء بهترین کشورها برای رشته MBA هستند:

  *    ایالات متحده آمریکا

  آمریکا اگر بهترین کشور برای رشته MBA نباشد، قطعا یکی از بهترین هاست. هرچه از مساعد بودن تجربه یادگیری و فرصت های شغلی در این کشور برایتان بگوییم، کم گفته ایم. طول دوره های اِم بی اِی برگزار شده در این کشور که ترکیبی از کارآموزی و کارهای پروژه ای هستند، دو سال تخمین زده می شود. طولانی بودن این مدت زمان زمینه ای را فراهم می سازد که دانشجویان فرصت کافی برای کشف فرصت های شغلی موجود در بازار را داشته باشند. اگر این دوره ارزشمند را در دانشگاه های این کشور بگذرانید، مشاغل پر درآمدی پیش رو خواهید داشت. مشاوره مدیریت، مدیر عملیات، مدیر مالی و… تنها نمونه هایی از پولسازترین مشاغل مذکور هستند.

  بهترین دانشگاه های MBA جهان

  *    کانادا

  کانادا از آن دسته کشورهایی است که به دلیل هزینه کم تحصیل و کیفیت چشمگیر آموزش، می تواند عنوان بهترین کشور برای رشته MBA را از آنِ خود کند. تحصیل در رشته MBA در کانادا نیز درست مانند آمریکا دو سال به طول می انجامد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که 280 دانشگاه در این کشور جزء دانشگاه های ارائه دهنده مدرک MBA در جهان هستند. چیزی حدود 70 دانشگاه کمتر از آمریکا!

  طبق نظر دکتر میثم شکری ساز اگر موفق به دریافت مدرک MBA از کشور کانادا شدید، نگران یافتن شغل مناسب و هزینه زندگی در این کشور نباشید. در کانادا همه چیز رو به راه است!

  ، بهترین کشور برای رشته مدیریت

  *    انگلستان

  انگلستان یکی دیگر از بهترین کشورهای دنیا برای رشته مدیریت است. زندگی در این کشور که رقابتی ترین مرکز مالی جهان محسوب می شود، به هیچ عنوان پر هزینه و طاقت فرسا نیست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حدود 20 دانشگاه انگلیسی جزء بهترین دانشگاه های MBA جهان محسوب می شوند. اگر موفق به دریافت مدرک MBA از مراکز عالی این کشور محبوب شوید، اشتغال و پولدار شدنتان حتمی است.

  بهترین گرایش MBA برای مهاجرت

  *    آلمان

  آلمان یکی دیگر از کشورهایی است که می تواند لقب بهترین کشور برای رشته مدیریت را از آنِ خود کند. حالا چرا به عقیده برخی ها آلمان بهترین کشور برای رشته MBA است؟

  به دلیل بهره مندی از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی ها، برخورداری از زیرساخت های تحقیقاتی قوی، اقتصادی بودن هزینه های آموزشی و…! جالب است بدانید که تعداد قابل توجهی از بهترین دانشگاه های MBA جهان در آلمان قرار دارند. بنابراین اگر بتوانید مدرک MBA خود را از دانشگاه های این کشور دریافت کنید، گامی بلند در راستای اشتغالی پر درآمد برداشته اید.

   دانشگاه های رشته MBA

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای