بازاریابی کسب و کارهای کوچک از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

بازاریابی کسب و کارهای کوچک از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز
 • بازاریابی کسب و کارهای کوچک یکی از انواع بازاریابی بسیار خاص و حرفه ای محسوب می شود. بهتر است بدانید همه کسب و کارها به خصوص آنها که تازه قدم به عرصه میدان گذاشته اند، احتیاج دارند تا از پیشرفته ترین شیوه های بازاریابی در کسب و کارهایشان استفاده نمایند. دکتر میثم شکری ساز معتقد است که اگر به هیچ عنوان استفاده ای  از شیوه های نوین نداشته باشند به زودی رقبای سر سخت از آنها جلو می زنند و آنها نیز کنار گذاشته می شوند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی بازاریابی کسب و کارهای کوچک بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

  دکتر میثم شکری ساز

  انواع روش های بازاریابی کسب و کارهای کوچک

  هنگامی بازاریابی کسب و کارهای کوچک پر اهمیت می شود که طبق تحقیقات متنوع و گسترده انجام شود. کسب و کارهایی که ایده ای پشت شان نباشد به زودی از بازار حذف می شوند. در حقیقت اگر سعی کنید تا در کسب و کار خود با ارزش ترین سرمایه تان را به فروش برسانید، تا وقتی از استراتژی درستی استفاده نکنید زحماتتان به هدر خواهد رفت. دکتر میثم شکری ساز اعتقاد دارد که دنیای پیشرفته و مدرن از رفتارها و الگوهای جدید حمایت می کند. ما در ادامه به چند راه حل درباره انواع روش های بازاریابی کسب و کارهای کوچک می پردازیم:         

  انواع روش های بازاریابی کسب و کارهای کوچک

  آغاز کردن تبلیغات با کارت پستال

  برای حرفه ای شدن در بخش بازاریابی کسب و کارهای کوچک باید خدمات پستی بخش های مختلف را در نظر بگیرید و باید به کارت پستال و قیمت ها توجه لازم را داشته باشید. از ظنر دکتر میثم شکری ساز کارت پستال می تواند حس خوشایندی به مشتریان منتقل کند. امکان دارد یک مشتری نامه را نخواند، ولی احتمال دارد به پشت کارت پستال توجه لازم را داشته باشد. تنها سه ثانیه زمان دارید تا پیام خود را به مشتری منتقل کنید. به بیان دیگر میانگین تایمی که مشتریان به تبلیغات نگاه می کنند 3 ثانیه می باشد. به یاد داشته باشید تنها با یک کارت پستال پیام به مشتریان منتقل می شود.     

  شناختن مشتریان

  در انواع روش های بازاریابی کسب و کارهای کوچک ذکر شده است که برای حرفه ای تر شدن باید تمام جوانب را در نظر داشته باشید. پس از آن می بایست فردی که احتمالش را می دهید محصولتان را خریداری کرده به طور دقیق توصیف نمایید. او چرا می خواهد محصولتان را خریداری کند؟ زمانی که به انگیزه های مشتریان خود پی می برید، می توانید به درستی آنها را هدایت نمایید. توجه داشته باشید زمانی می توانید محصول مورد نظر خود را به فروش برسانید که آن محصول موقعیت یابی و تعریف شده باشد.        

  شناخت مشتریان

  یک نکته مهم درباره انواع روش های بازاریابی کسب و کارهای کوچک که باید بدانید این است: یک شرکت بزرگ داروسازی یک داروی سرماخوردگی را به طور کامل حذف کرد، زیرا این دارو نمی توانست حالت خواب آلودگی را به طور دقیق برطرف نماید. یک فرد پیدا شد و نام آن دارو را تغییر داد و آن را به عنوان داروی سرماخوردگی پیش از خواب به فروش رساند. این دارو به یک دارو پر فروش در کل دنیا تبدیل شد. پس به یاد داشته باشید به خاطر اینکه محصول خوب است، دلیلی نمی شود که فروش آن نیز خوب باشد. موقعیت یابی محصول باید به طور دقیق انجام شود. بازاریابی این کار را به درستی انجام می دهد.

  فرستان پیام تبریک تولد به مشتریان

  یک راه حل خوب برای حرفه ای شدن در بخش بازاریابی کسب و کارهای کوچک فرستادن کارت تبریک به مشتریان می باشد برای آگاه شدن از تاریخ تولد بهتر است به نظرسنجی رجوع کنید. برای مشتریان خود یک پیشنهاد ویژه نیز می توانید در نظر داشته باشید. درباره محصولات خود نیز می توانید به آنها توضیح دهید. آنها می توانند محصول شما را به خودشان هدیه دهند.

  همکاری با سایر شرکت ها

  دکتر میثم شکری ساز اعتقاد دارد باید به انواع روش های بازاریابی کسب و کارهای کوچک توجه کنید تا موفق شوید و پیشرفت کنید. پس از آن می توانید هزینه های تبلیغات را با یک شرکت دیگر سهیم شوید. اگر هزینه تبلیغات را تقسیم نمایید خیلی سریع می توانید پیشرفت چشمگیری داشته باشید. پس از آن محصول خود را درون محصول دیگری بگذارید.  

  همکاری با سایر شرکت ها

  استفاده از رویکرد دو مرحله ای

  به مشتریان خود اطلاعات توصیفی مربوط به رویکرد دو مرحله ای ارائه دهید.

  • در مرحله نخست به مشتریان خود گزاره برگ تحویل دهید. این گزاره باید نشان دهنده تخصص شما باشد.
  • مشتریان خود را به لیست ایمیل تان بیفزایید و گاهی به آنها ایمیل دهید.

  راه اندازی یک نظرسنجی

  از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز برای حرفه ای شدن در قسمت بازاریابی به راه اندازی یک نظرسنجی نیز می توانید فکر کنید.در نظرسنجی، متوجه خواهید شد که چه چیزهایی موجب افزایش انگیزه در مشتریان می شوند. به یاد داشته باشید باید به جزئی ترین نکات توجه لازم را داشته باشید. به عنوان مثال آنها در چه مکانی مشغول به کار هستند؟ چه کتاب هایی مطالعه می کنند؟ گروه سنی آنها چیست؟ تمام این اطلاعات شما را به اهدافتان می رساند. توجه داشته باشید پس از اینکه نظرسنجی تکمیل شد می توانید برای مشتریان خود تخفیف یا پاداش در نظر بگیرید.

  راه اندازی یک نظرسنجی

  استفاده از تلفن

  به منظور حرفه ای شد در بخش بازاریابی کسب و کارهای کوچک باید قبل از اینکه از آگهی پر زرق و برق استفاده کنید از تلفن کمک بگیرید. زمانی که به 100 تماس تلفنی پاسخ می دهید مثل این است که 1000 ایمیل دریافت کرده اید. توجه داشته باشید می توانید در این راه خیلی سریع به نتیجه دلخواهتان نیز برسید. این راه علاوه بر این  که کم خرج است زحمت کمی نیز دارد. علاوه بر این آمارهای جالب نیز به دست خواهید آورد و خیلی سریع در کار خود رشد می کنید.

  افزایش قیمت محصولات

  اگر در بخش بازاریابی فعالیت می کنید افزایش قیمت محصولات می تواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند. باید به چند نکته توجه لازم را داشته باشند. آیا رقیب حرفه ای تان قیمت محصولات خود را بالاتر برده است؟ بهتر است این روند را پیش بگیرید و کمی قیمت ها را افزایش دهید. قیمت های بالا موجب جدا شدن شما از بقیه رقبا می شوند و این نکته را به دیگران القا می کنند که کیفیت محصولتان بهتر می باشد. پس محصول مورد نظر شایسته این است که قیمت بیشتری داشته باشید. باید به چند نکته حرفه ای نیز دقت نمایید.    

  افزایش قیمت محصولات

  حرفه ای و پیگیر بودن در کار

  حرفه ای و پیگیر بودن در کار برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک بسیار ضروری می باشد. مطالعات نشانگر این است برای آنکه پیغامی به خاطر سپرده شود باید آن را مجددا تکرار نمود. سعی کنید ایمیل های خود را برای افراد مشخصی ارسال نمایید. به یاد داشته باشید اگر کارتان تبلیغات است باید تا جایی که توان دارید آن را چندین بار تکرار کنید.    

  استفاده از یک کارت ویزیت خاص برای راه اندازی کسب و کار کوچک

  برای اینکه بتوانید در کسب و کارهای کوچک خود حرفه ای و موفق شوید باید کارت ویزیت خاص خود را به یک مینی بروشور تبدیل نمایید. اگر به اطلاعات یا نقشه دیگری احتیاج دارید از پشت کارت خود استفاده نمایید. باید مطمئن باشید کارت شما برای مدت طولانی باقی می ماند. مطمئن باشید ارزش کارتان بیشتر از هزینه کارت ویزیت ها می باشد. باید به کارت ویزیت رقبای خود نیز توجه لازم را داشته باشید. کارت ویزیت رقبای تان چه پیامی را منتقل می کند؟ علاوه بر این می توانید به همکاران تجاری خود که برای کسب و کار کوچک تان تبلیغ می کنند چندین کارت ویزیت بدهید و درون هر نامه یک کارت ویزیت قرار دهید.     

  شخصیت بخشیدن به کسب و کار خود

  بهتر است بدانید برای اینکه در بازاریابی کسب و کارهای کوچک خود حرفه ای تر شوید می توانید در تبلیغات خود از عکس های خودتان و کارکنان تان نیز استفاده نمایید. از جملات دوستانه که حس خوبی به عکس انتقال می دهند استفاده نمایید. برخی از جملات حس اعتماد می بخشند. زمانی که از عکس های خودتان استفاده می کنید شرکت های دیگر نیز به شما اعتماد بیشتری خواهند کرد و میزان پاسخ به برنامه هایتان نیز افزایش خواهد یافت.

  حرفه ای و پیگیر بودن در کار

  کمک گرفتن از رسانه ها

  می توانید به کمک گرفتن از رسانه ها نیز فکر کنید، این کار به موفقیت شما کمک می کند. به مطبوعات محلی نامه ارسال کنید. علاوه بر این می توانید کسب و کارتان را به رویداد جدید متصل کنید. توجه داشته باشید اگر نامه تان چاپ شود، از کسب و کار و نام شما نیز استفاده می شود. پس از آن می توانید در حوزه کاری خود متخصص شوید.  

  کمک گرفتن از رسانه ها

  خلاصه کتاب طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک

  در خلاصه کتاب طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک به این نکته توجه شده است که صاحبان کسب و کاری که روز به روز در حال تلاش کردن هستند زمان زیادی صرف این می کنند تا پول پس انداز کنند. در صورتی که صاحبان کسب و کارهای موفق برای اینکه بتوانند زمان ذخیره نمایند، پول خود را خرج می کنند. همیشه می توانید پول بیشتری به دست آورید اما به هیچ عنوان نمی توانید به زمان بیشتری دست یابید. به همین خاطر می بایست مطمئن شوید که وقت خود را برای چیزی می گذارید که تاثیر فراوانی روی شما دارد.  

  همه چیز درباره بازاریابی کسب و کارهای کوچک

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای